Czy warto promować biznes w Social Media?

Social media to platformy zrzeszające tysiące użytkowników z całego świata. Warto rozważyć reklamowanie firmy na Facebooku czy na Instagramie, ponieważ tak duże skupiska internautów stwarzają wiele okazji na promowanie Twojej działalności. W tym wpisie postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy warto promować biznes w social media.

Social media w biznesie

Platformy społecznościowe są wyposażone w specyficzne narzędzia i systemy marketingowe — nie bez powodu. Czasy, kiedy Facebook czy Instagram były tylko miejscami przeznaczonymi do rozmów i publikacji zdjęć, czy gifów dawno przeminęły.

Obecnie niemal każda sprawnie prosperująca firma posiada profil na Instagramie czy Facebooku — ale właściwie dlaczego?

Promocja firmy w internecie

Zyskanie widoczności w sieci to sposób na zapoznanie użytkowników z Twoją firmą, a co za tym idzie, zdobycie nowych klientów. Media społecznościowe pozwalają na dotarcie do wybranej przez Ciebie grupy docelowej. Celujesz w grupy tematyczne, wiekowe, zainteresowania? Wybierz sam.

Reklamowanie się na social mediach nie jest jednak prostą rzeczą. Warto wyznaczyć sobie konkretne cele, np. dotarcie do określonej liczby osób, uzyskanie konkretnego zasięgu czy zyskanie nowych obserwujących — nie można mieć wszystkiego od razu… No, chyba że masz nieograniczony budżet — wtedy możesz szaleć :). Warto też czyhać na internetowe okazje, takie jak popularny hasztag, czy eventy tematyczne zalewające sieć, takie jak Boże Narodzenie czy Halloween. Wtedy śmiało możesz dać porwać się szaleństwu i dostosować promocję, hasła i hasztagi do obowiązujących trendów. Kto wie, może staniesz się viralem?

W tym miejscu nieśmiało napomkniemy, że od wielu lat odpowiadamy za prowadzenie social mediów większych i mniejszych firm. Chętnie poprowadzimy również i Twój profil!

Sprzedaż w internecie

Reklama w mediach społecznościowych to świetny sposób na to, by zwiększyć ruch na Twojej stronie internetowej, czy sklepie online. Pięknie zaprezentowany produkt na Facebooku lub Instagramie wzbudzi w użytkowniku chęć jego zakupu. Zainteresowana osoba kliknie miniaturkę przedmiotu i zostanie przekierowana na Twoją stronę, gdzie będzie mogła sfinalizować sprzedaż.

Komunikacja z klientami

Poza pośredniczeniem w sprzedaży Facebook i Instagram to komunikatory, które umożliwiają płynny kontakt z użytkownikami. Facebook’owy Messenger, a dokładniej wbudowany w niego chatbot umożliwia rozmowę z klientem przy użyciu sztucznej inteligencji i zakodowanych wcześniej fraz czy zwrotów. Dzięki chatbotowi, klienci nie muszą czekać na bezpośredni kontakt z Tobą i mają możliwość uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Budowanie wizerunku w internecie

Konsekwentne publikowanie treści w social mediach to sposób na zyskanie widoczności i utrwalanie w świadomości użytkowników nazwy firmy, kolorystyki firmowej, oferty, hasła itp. Jedno wyświetlenie Twojego wpisu niewiele zdziała… Ale już kilkanaście, kilkadziesiąt, kilkaset? Daj użytkownikom szansę na poznanie Twojej działalności. Media społecznościowe to świetne narzędzie wizerunkowe, dzięki któremu Twoje treści czy produkty mogą nieustannie znajdować się „w zasięgu wzroku” potencjalnego klienta – na jego ekranie komputera czy smartfona.

Jak reklamować firmę na Facebooku?

Jeśli nie jesteś obeznany/na w działaniu systemu reklamowego Facebooka, warto skorzystać z usług profesjonalistów. Nieprzemyślane działania mogą zaszkodzić Twojej firmie i portfelowi.

Istnieje jednak kilka złotych zasad, co do działań reklamowych na Facebooku.

Określ cele reklamowe

Na samym początku warto odpowiedzieć sobie na takie pytania jak:

 • Dlaczego założyłeś profil na Facebooku?
 • Profil ma służyć sprzedaży, budowaniu wizerunku, obsłudze klienta? A może wszystkiemu na raz?
 • Jakich reakcji oczekujesz od odbiorców?

Nie bój się pytań. A jeśli sam nie jesteś pewien, czego dokładnie oczekujesz od swojego profilu, zasięgnij rady specjalisty.

Określ grupę docelową

Do kogo chciałbyś dotrzeć ze swoją reklamą? Możliwe, że w Twojej głowie wybrzmiewa odpowiedź — do wszystkich. Niestety łatwo powiedzieć, trudno zrobić. Nie ukrywamy, że początkowo określenie grupy docelowej często polega na zgadywaniu czy zawierzeniu intuicji. Dopiero wraz z upływem czasu, stałej obserwacji i analizie sytuacji możliwym staje się coraz trafniejsze określanie targetu. Mamy dla Ciebie niezawodną radę — nie staraj się trafić do zbyt dużej liczby osób — to nie zadziała.

 

Zajmiemy się Twoimi mediami społecznościowymi.

Zaufaj nam. Działamy w social mediach już od kilku lat.

 1. Przygotujemy dla Ciebie strategię reklamową i harmonogram emisyjny.
 2. Zaprojektujemy dedykowane grafiki do postów.
 3. Stworzymy treści reklamowe.
 4. Przygotujemy analizy i raporty.

 

Skontaktuj się z nami, umów spotkanie na Zoomie lub skorzystaj z opcji WYCENA na stronie głównej!

Spis treści

Wycena

  Imię:

  Adres e-mail:

  Numer telefonu (opcjonalnie):

  Wybierz usługę z której chcesz skorzystać:

  Jaki typ strony chcesz stworzyć?

  Czy posiadasz aktualnie stronę internetową?

  Podaj link aktualnej strony:

  Jakie języki powinna obsługiwać strona?

  Jakie podstrony powinna posiadać nowa strona?

  Czy posiadasz listę stron która przypada Ci wizualnie do gustu?

  Podaj linki do stron, które przypadają Ci wizualnie do gustu:

  Dodatkowe uwagi (opcjonalnie)

  Czy posiadasz aktualnie sklep internetowy?

  Podaj link aktualnego sklepu:

  Jakie języki powinien obsługiwać sklep?

  Jakie podstrony powinien posiadać nowy sklep?

  Ile orientacyjnie planujesz mieć produktów w sklepie?

  Czy posiadasz listę sklepów które przypadają Ci wizualnie do gustu?

  Podaj linki do sklepów, które przypadają Ci wizualnie do gustu:

  Dodatkowe uwagi (opcjonalnie)

  Czy wiesz, że...

  Jesteśmy agencją, która posiada ceny konkurencyjne nawet dla freelancerów?