Jak przygotować sklep internetowy na Black Friday?

Jak przygotować sklep internetowy na Black Friday? W ostatni piątek listopada rozpocznie się wielki szał zakupowy – Black Friday. Jest to zdecydowanie czas wzmożonej pracy dla e-commerce. Kuszące okazje z roku na rok przyciągają w Czarny Piątek tysiące użytkowników.

Co to jest Black Friday?

Dawno, dawno temu… No dobra nie tak dawno, bo w połowie XX wieku, wszystko zaczęło się od Święta Dziękczynienia, które w Stanach Zjednoczonych obchodzone jest całkiem spektakularnie. Pewnie w Twojej głowie pojawił się obraz pięknie upieczonego indyka, podanego z doskonale zielonym groszkiem i ziemniakami. Jednak nie o indyka tutaj chodzi a o parady, które przyciągały liczne rzesze Amerykanów, co było doskonałą okazją dla właścicieli sklepów, którzy przy pomocy promocji chcieli przyciągnąć klientów.

wózek z zakupami na laptopie

 

Black Friday 2022 – kiedy szykować się na zakupy?

Jedno jest pewne, Black Friday wypada zawsze w czwarty piątek listopada, zaraz po Święcie Dziękczynienia. 25 listopada, to właśnie wtedy ma miejsce kulminacyjny moment największego święta zakupów w tym roku.

Sam Czarny Piątek trwa jednak nieco dłużej, od pewnego czasu słyszymy o pojęciu Black Week, czyli tygodniu, w którym obowiązują wyjątkowe promocje, a także uwaga… Black Weekend!

Po czarnym piątku następuje Cyber Monday, czyli ostatnia szansa na skuszenie potencjalnych klientów swoim rabatami.

Fani zakupów i marketerzy ustawcie przypominajki w kalendarzu:

Black Friday – 25 listopada

Cyber Monday – 28 listopada

Black Week – 21-27 listopada

Jak przygotować sklep internetowy na Black Friday?

Wiemy już, czym jest Black Friday, czas rozpocząć wielkie przygotowania!

Co mogę zaoferować moim klientom?

Black Friday wymaga przygotowań nie tylko od sklepów stacjonarnych, prowadząc sprzedaż online, też musisz działać! Aby, postawić w stan gotowości swój sklep na ten szalony czas zastanów się najpierw, jaką promocję chcesz zaoferować klientom — rabat ilościowy, zniżki, darmowa wysyłka… Możliwości jest bardzo dużo!

Jeśli chcesz postawić na specjalną ofertę Black Friday, może warto przygotować osobną zakładkę z wybranymi produktami, które zostaną objęte promocją. Dzięki temu rozwiązaniu możesz bezpośredni kierować ruch z reklamy na dedykowaną podstronę.

Czas na przegląd sklepu!

Podstawowa rada? Twój sklep musi śmigać niczym Lewis Hamilton na torze Formuły 1.

W okresie Black Friday warto zoptymalizować swój sklep internetowy tak, aby udźwignął zwiększoną, liczbę odwiedzających a ich wizyta była intuicyjna i zachęcająca do finalizacji zakupu.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Zaplecze techniczne

W Black Friday strona nie może przestać działać, a komunikat „Error 404” nie wróży nic dobrego. Skontaktuj się ze swoim działem IT lub firmą zajmującą się serwerem, aby byli gotowi na zwiększoną liczbę odwiedzających i ewentualną reakcję na pojawiające się problemy.

Kolejnym istotnym elementem jest szybkość ładowania strony. Nikt z nas nie lubi, gdy strona się „mieli”. Wyobraź sobie, że klient chce sprawdzić Twoją ofertę Black Friday, jednak nie może tego jest zrobić, ponieważ zdjęcia zbyt długo się ładują… Słabo, prawda?

W ramach przygotowań sklepu internetowego warto przeprowadzić analizę UX, która pozwoli Ci na uzyskanie informacji czy korzystanie Twojej strony jest łatwe i intuicyjne jednakowo na urządzeniach mobilnych jak i na desktopie.

Raport UX pomoże Ci odkryć potencjalne błędy na stronie lub miejsca, w procesie zakupowym, które utrudniają finalizację zakupu. Spokojnie masz jeszcze czas, aby je naprawić.

Promocja sklepu na Black Friday

Sklep przygotowany, wszystko zoptymalizowane, serwery hulają. Teraz tylko czekać na klientów! Droga niestety nie jest taka prosta, Black Friday z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Podobnie sklepy internetowe przeżywają największy okres wzrostu, co wiąże się ze sporą konkurencją.

Perfekcyjne przygotowanie sklepu to nie koniec Twojej pracy przed Tobą planowanie promocji, która zachęci klientów do zakupu właśnie w Twoim sklepie.

Odpowiedz sobie na pytanie kim są Twoi klienci i gdzie możesz ich szukać? To pomoże Ci w określeniu kanału i formy komunikacji.

Gdzie możesz reklamować swoje promocje Black Friday?

Temat Black Friday został już mocno wyeksploatowany, nie warto powielać banalnych treści. Postaw na oryginalność i kreatywność! Niech Twoje kreacje graficzne przyciągają wzrok i jak najlepiej prezentują oferowane korzyści.

Pamiętaj o pomiarze efektów i kontroli wyników. Łatwo w tym czasie zapomnieć o analityce, w końcu w czasie Black Friday klient jest najważniejszy.

zbliżenie biznesmen z cyfrowym tabletem

Gdzie szukać wsparcia w przygotowaniach?

Jeśli szukasz firmy do obsługi Black Friday, czekamy na Twój kontakt. Zadzwoń do nas, napisz maila lub umów spotkanie online. Zapraszamy do kontaktu!

My już jesteśmy gotowi i mamy dla Was małą niespodziankę, ale to jeszcze nie teraz. 😉

Z okazji Black Friday życzymy Wam owocnej sprzedaży, wytrzymałych serwerów i szału zakupowego.

Pamiętajcie jednak, aby kupować z głową!

Spis treści

Wycena

  Imię:

  Adres e-mail:

  Numer telefonu (opcjonalnie):

  Wybierz usługę z której chcesz skorzystać:

  Jaki typ strony chcesz stworzyć?

  Czy posiadasz aktualnie stronę internetową?

  Podaj link aktualnej strony:

  Jakie języki powinna obsługiwać strona?

  Jakie podstrony powinna posiadać nowa strona?

  Czy posiadasz listę stron która przypada Ci wizualnie do gustu?

  Podaj linki do stron, które przypadają Ci wizualnie do gustu:

  Dodatkowe uwagi (opcjonalnie)

  Czy posiadasz aktualnie sklep internetowy?

  Podaj link aktualnego sklepu:

  Jakie języki powinien obsługiwać sklep?

  Jakie podstrony powinien posiadać nowy sklep?

  Ile orientacyjnie planujesz mieć produktów w sklepie?

  Czy posiadasz listę sklepów które przypadają Ci wizualnie do gustu?

  Podaj linki do sklepów, które przypadają Ci wizualnie do gustu:

  Dodatkowe uwagi (opcjonalnie)

  Korzystamy z ciasteczek

  Używamy plików cookie, aby poprawić twoje doświadczenie w korzystaniu z naszej strony.

  Czy wiesz, że...

  Jesteśmy agencją, która posiada ceny konkurencyjne nawet dla freelancerów?