Jak tworzyć Instagram Reels? 4 porady od Netview!

Jak tworzyć Instagram Reels i co to są rolki? Co warto o nich wiedzieć? Dowiesz się tego z naszego materiału! Rolki opanowały Instagram! Coraz więcej twórców dodaje je na swoich profilach. Scrollowanie ciekawych reelsów może pochłonąć na godziny. No to lecimy z tematem!

Rolki na Instagramie – co to?

Instagram rolki to nic innego jak krótkie filmiki, które charakteryzują się dynamicznym montażem i muzyką. Nowa funkcja Instagrama (no dobra nie taka nowa :D) swoim działaniem przypomina TikToka. Czy to przypadek? Raczej nie, coraz częściej używane jest słowo tiktokizacja, czyli wprowadzanie na inne platformy społecznościowe funkcji i formatów zbliżonych do tych znajdujących się na następcy Musical.ly.

kobieta nagrywająca filmik na instagram

Jak tworzyć Instagram reels?

Instagram reels są całkiem przyjemne w tworzeniu, warto jednak zacząć od ustalenia celu i odpowiedź na pytanie, co chcieliby zobaczyć Twoi odbiorcy.

1. Zacznij od pomysłu

Publiczność Insta reels docenia kreatywność! Dzięki temu formatowi możesz zaprezentować swoim potencjalnym klientom kulisy Twojej działalności, sposób działania produktu lub edukować ich na temat związany z Twoją branżą.

2. Przygotuj materiał

Masz pomysł? Czas nagrywać rolki! Kliknij plus znajdujący się w prawym górnym rogu aplikacji.

ikonki Instagram

Skąd brać materiał na Insta reels? Możesz wykorzystać funkcję nagrywania lub dodać wcześniej stworzone filmiki.

3. Podglądactwo nie jest takie złe

Od niedawna możesz skorzystać z szablonu, który wykorzystali inni twórcy. Wystarczy, że znajdziesz rolkę, która Ci się podoba, klikniesz znajdujący się w lewym dolnym rogu przycisk „Użyj szablonu” i do dzieła.

4. Czas na edycję!

Materiały na rolkę gotowe. Co teraz? W ramach edycji możesz przycinać filmiki, dodawać efekty, napisy, GIF-y i wiele innych. Aby tworzyć Instagram reels, nie potrzebujesz zaawansowanych narzędzi do montażu, wystarczy Twój telefon.

Dlaczego użytkownicy Instagrama kochają rolki?

 • Treści wideo przyciągają uwagę, dodatkowo popularna muzyka może jeszcze bardziej zwiększyć widoczność Twojej rolki. Coraz częściej korzystamy z karty eksploruj, gdzie zobaczysz Instagram reels. Sam sposób funkcjonowania tej zakładki pozwala na łatwe przeglądanie sporej ilości treści w krótkim czasie.
 • W przypadku Instagram reels na ich korzyść przemawia także ich charakter, są to przeważnie treści rozrywkowe czy edukacyjne, które przyjemnie się ogląda.
 • Wzrost popularności social media, liczne reklamy i ogólna liczba publikacji wymuszają na twórcach tworzenie nowych formatów i krótkich filmów, które przyciągną uwagę odbiorców.

Dlaczego warto tworzyć Instagram reels?

 • Algorytm Instagram reels pozwala na docieranie do nowych potencjalnych obserwujących. Jeśli Twoje treści będą atrakcyjne, mogą oni bezpośrednio z poziomu rolki zaobserwować Twój profil. Brzmi super, prawda?
 • Statystyki Instagram reels mogą Cię totalnie zaskoczyć, jeśli Twój materiał stanie się viralem. Zyskasz polubienia, komentarze, a nawet obserwacje.
 • Dzięki rolkom możesz budować zaangażowanie na profilu swojej marki i wchodzić w interakcje z odbiorcami.

kobieta nagrywająca reels

Insta rolki – kilka porad od nas

 1. Nie bój się tworzyć Instagram reels – to naprawdę nic strasznego. Nie każdy materiał musi stać się viralem, który obejrzą setki tysięcy użytkowników Insta.
 2. Sprawdzaj statystyki – dzięki temu możesz zobaczyć, które z treści przynoszą najwięcej korzyści Twojemu profilowi i wykorzystać tę wiedzę przy kolejnych.
 3. Zakładka Instagram reels to Twoje źródło inspiracji! Przeglądając materiały dodawane przez innych, możesz „wyczuć” klimat rolek, zainspirować się jeśli chodzi o montaż czy odkryć trendy.

Zacznij nagrywać Instagram reels, testuj różnego rodzaju content i ciesz się wynikami!

Pamiętaj, obserwacja to podstawa. Śledź profile Twoich konkurentów, szukaj trendów i jeśli pasują one do Twojej branży, wykorzystaj je na swoją korzyść.

Spis treści

Wycena

  Imię:

  Adres e-mail:

  Numer telefonu (opcjonalnie):

  Wybierz usługę z której chcesz skorzystać:

  Jaki typ strony chcesz stworzyć?

  Czy posiadasz aktualnie stronę internetową?

  Podaj link aktualnej strony:

  Jakie języki powinna obsługiwać strona?

  Jakie podstrony powinna posiadać nowa strona?

  Czy posiadasz listę stron która przypada Ci wizualnie do gustu?

  Podaj linki do stron, które przypadają Ci wizualnie do gustu:

  Dodatkowe uwagi (opcjonalnie)

  Czy posiadasz aktualnie sklep internetowy?

  Podaj link aktualnego sklepu:

  Jakie języki powinien obsługiwać sklep?

  Jakie podstrony powinien posiadać nowy sklep?

  Ile orientacyjnie planujesz mieć produktów w sklepie?

  Czy posiadasz listę sklepów które przypadają Ci wizualnie do gustu?

  Podaj linki do sklepów, które przypadają Ci wizualnie do gustu:

  Dodatkowe uwagi (opcjonalnie)

  Czy wiesz, że...

  Jesteśmy agencją, która posiada ceny konkurencyjne nawet dla freelancerów?