Jaką stronę internetową wybrać? Rodzaje stron www.

Jaką stronę internetową wybrać? Rodzaje stron www

Planujesz rozpocząć działalność w Internecie? Wspaniale! Twoja własna strona internetowa to wspaniały sposób na poprawienie wizerunku firmy. W dzisiejszych czasach firma bez własnej strony internetowej, czy bez profilu na social mediach nie istnieje w sieci, a tym samym nie wzbudza zaufania.

Nawet podstawowa, prosta strona pomoże Ci zwiększyć widoczność i wpłynie pozytywnie na postrzeganie Twojej marki.

Dlaczego warto mieć stronę internetową?

 • W dobie internetu, jeśli nie istniejesz w sieci, nie istniejesz w ogóle. Strona internetowa, to pewnego rodzaju elektroniczna wizytówka, po którą użytkownik może sięgnąć w każdym momencie,
 • Strona internetowa działa 24/7. Nie musisz martwić się o to, że nie odbierzesz telefonu od potencjalnego klienta, który dzwonił, chcąc poznać Twoją ofertę. Na stronie użytkownik ma dostęp do wszystkich ważnych informacji na temat Twojej firmy,
 • Dobrze wykonana strona, która jest atrakcyjna wizualnie i zawiera dobrze przygotowane teksty to świetny sposób na to, by poprawić wizerunek marki,
 • Strona gromadzi statystyki dotyczące kliknięć, mierzy czas, jaki użytkownik poświęcił na oglądanie danego elementu. Te dane, pozwolą Ci strategicznie zaplanować działania marketingowe, ponieważ będziesz wiedzieć, co dla Twoich potencjalnych klientów jest ciekawe,
 • Wbudowane w stronę panele, czy formularze kontaktowe, wraz z chatem i łatwodostępnymi danymi kontaktowymi ułatwią Twoim klientom kontakt z Tobą. Zainteresowany klient  będzie mógł wysłać do Ciebie wiadomość lub wypełnić formularz.

Jaki rodzaj strony będzie najlepszy?

Znalezienie odpowiedzi na to pytanie to pierwszy krok, jaki powinieneś wykonać Ty lub twórcy Twojej strony.

W tym artykule przedstawimy wam najpopularniejsze rodzaje stron internetowych. Postaramy się również wytłumaczyć, który rodzaj strony sprawdzi się w określonych przypadkach.

Zaczynajmy!

Rodzaje stron www

Strona wizytówka

Jest to niewielkich rozmiarów, prosta strona internetowa, zawierająca tylko podstawowe informacje takie jak krótki opis i historia firmy, podstawowa oferta i dane kontaktowe. Wizytówka nie zawiera podstron.

Strona tego typu jest dobrym rozwiązaniem dla małych firm, które dopiero rozpoczynają swoją działalność. To również opcja dla przedsiębiorstw, których właściwa strona firmowa jest w budowie, a wizytówka pełni rolę zastępczą.

Strona firmowa

To bardziej złożona i skomplikowana strona, składająca się ze strony głównej i dowolnej ilości podstron. Często występuje na niej blog, a zaawansowane strony zawierają specyfikację usług i produktów, panel kontaktowy i formularze, które razem pozwolą Ci prowadzić biznes online.

To podstawa dla firm rozwijających się, z perspektywami i dbających o profesjonalny, prestiżowy wizerunek. Dobrze wykonana strona firmowa dostarczy wyświetlającym wszystkich niezbędnych informacji o Twojej działalności. Pełni ona funkcję promocyjną, informacyjną, a dzięki formularzom, może również pozyskiwać dla Ciebie zlecenia. Strona firmowa, jak sama nazwa wskazuje, ma reprezentować Twoją firmę. Warto zadbać o to, by zawierała one wszystkie elementy identyfikacji wizualnej marki i była atrakcyjna.

Sklep internetowy

We współczesnych czasach sklep internetowy to fundamentalny element podczas prowadzenia działalności biznesowej. Coraz więcej użytkowników to właśnie w internecie rozgląda się za interesującymi ich przedmiotami, czy usługami. Sklepy internetowe mają za zadanie przedstawić użytkownikowi produkt, zarówno ze strony wizualnej, jak i technicznej. Podstawą funkcjonowania sklepu online jest realizowanie transakcji sprzedażowych. Taka strona musi więc posiadać bramki płatności, koszyk, system umożliwiający wybór sposobu zapłaty, dostawy itd.

Sklep internetowy to opcja dla osób, które działają stacjonarnie i pragną rozszerzyć swoje pole działania. Sprzedawanie online może również być alternatywą dla sprzedaży stacjonarnej, gdyż obecnie bywa ona  mniej opłacalna niż ta za pośrednictwem internetu.

Landing page 

To prosta strona, na którą trafia użytkownik po wejściu na naszą domenę. Najczęściej poświęcona jest ona jednemu elementowi, na przykład konkretnemu produktowi lub usłudze. Jest ona prosta, przejrzysta i ma zachęcić użytkowników do podjęcia konkretnego działania: kliknięcia w link, zapisania się do newslettera, zgromadzenia listy adresowej itp.

Blog

To platforma, której celem i założeniem jest publikowanie wpisów oraz gromadzenie wokół nich społeczności. Obecnie blogi prowadzi coraz więcej firm. Są one świetnym sposobem na wzbudzenie zaufania u klientów i przedstawienie swojej firmy w dobrym świetle — jako profesjonalistów, którzy znają się na rzeczy.

Strona za 699 zł? Czy to możliwe?

Oczywiście! Nasze ceny zaczynają się już od 699 zł.

Jesteśmy w stanie wykonać dla Ciebie każdą stronę, jaką tylko sobie wymarzysz. Jeśli sam nie jesteś pewien, jaka strona najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku, skontaktuj się z nami, a udzielimy Ci rady!

Możesz skorzystać również z wyceny <- Kliknij!

Zapraszamy do kontaktu przez naszą stronę lub Facebooka!

Spis treści

Wycena

  Imię:

  Adres e-mail:

  Numer telefonu (opcjonalnie):

  Wybierz usługę z której chcesz skorzystać:

  Jaki typ strony chcesz stworzyć?

  Czy posiadasz aktualnie stronę internetową?

  Podaj link aktualnej strony:

  Jakie języki powinna obsługiwać strona?

  Jakie podstrony powinna posiadać nowa strona?

  Czy posiadasz listę stron która przypada Ci wizualnie do gustu?

  Podaj linki do stron, które przypadają Ci wizualnie do gustu:

  Dodatkowe uwagi (opcjonalnie)

  Czy posiadasz aktualnie sklep internetowy?

  Podaj link aktualnego sklepu:

  Jakie języki powinien obsługiwać sklep?

  Jakie podstrony powinien posiadać nowy sklep?

  Ile orientacyjnie planujesz mieć produktów w sklepie?

  Czy posiadasz listę sklepów które przypadają Ci wizualnie do gustu?

  Podaj linki do sklepów, które przypadają Ci wizualnie do gustu:

  Dodatkowe uwagi (opcjonalnie)

  Czy wiesz, że...

  Jesteśmy agencją, która posiada ceny konkurencyjne nawet dla freelancerów?