Landing page, czym różni się od strony internetowej?

W dzisiejszych czasach osoba chętna wystartować ze swoją własną stroną internetową ma przed sobą cały wachlarz opcji do wyboru. Projektowanie stron internetowych to dziedzina, w której znajdziemy prawdziwych wirtuozów, gotowych stworzyć za pomocą kodu prawdziwe dzieło. Tylko od Ciebie, użytkowniku, zależy jaką formę przybierze Twoja witryna. Decyzję powinien poprzedzać solidny Research, czyli w wielkim skrócie, warto zastanowić się co, jak, gdzie i kiedy.

Landing Page, czyli podróż prosto do celu!

Landing page, to opcja, z której coraz częściej korzystają przedsiębiorcy i właściciele firm. Dosłowne tłumaczenie z języka angielskiego, czyli „strona lądowania” jest adekwatne do rzeczywistego sposobu funkcjonowania tego rodzaju strony. Landing page to pierwsza strona, z którą ma styczność użytkownik wchodzący na dany adres internetowy, jego pierwszy kontakt. Jest prosta, nie zawiera elementów takich jak zakładki czy menu. Ma za zadanie wykorzystywać ludzką skłonność do „skanowania” wzrokiem. Nie lubimy ścian tekstu, prawda? Najczęściej poświęcona jest jednemu, konkretnemu elementowi lub usłudze. Ten rodzaj strony często bywa nazywany również stroną docelową. Nazwa zastępcza może sugerować ogólny cel i zamysł powstawania tego typu witryn. Landing page ma zachęcać do podjęcia działania i nie pozostawiać złudzeń co do niesionego przesłania. 

W przypadku projektowania stron internetowych powiedzenie „drogą na skróty” wcale nie musi mieć negatywnego wydźwięku, wręcz przeciwnie. Użytkownicy lubią przejrzystość i prostotę, a schemat, według którego mają postępować na „stronie lądowania”, jest banalny: wchodzępodejmuję interakcjęwychodzę. Prosto i do celu.

Kiedy zdecydować się na landing page?

Landing page to rozwiązanie, które sprawdzi się w wielu branżach. Osobie prowadzącej własną firmę zależy na każdym działaniu, którą podejmują użytkownicy. Właśnie dlatego ta forma strony jest świetną opcją przy prowadzeniu biznesu, gdyż jej głównym założeniem jest to, aby generować ruch i gromadzić interakcje. Landing page z całą pewnością sprawdzi się w działaniach sprzedażowych

– zbieraj zapisy do newslettera.
– stwórz listę oczekujących np. na nowy produkt, czy usługę.
– stwórz listę gości chętnych wziąć udział w warsztatach, szkoleniach czy innym evencie.
– gromadź e-maile użytkowników i  stwórz listę adresową.

… I wiele innych możliwości. Pozwól użytkownikom działać. Każdy z nich, to Twój potencjalny klient!

Landing page vs klasyczna strona internetowa.

Mówiąc o klasycznej stronie internetowej, mamy na myśli masę modułów, przekierowań i podstron, bardziej złożoną strukturę i o wiele więcej zawartych informacji. Tradycyjne strony, w przeciwieństwie do landing page, to o wiele bardziej zaawansowany pakiet wizualizacji i treści, tworzony w nieco innym celu. Landing page ma nieść ze sobą impuls, który skłoni do działania. Natomiast w przypadku innych, bardziej złożonych stron mamy do czynienia z całą narracją wokół firmy, usługi czy produktu. Dlatego rozważając wystartowanie z własną witryną, warto dobrze zastanowić się, w jakim celu zostaje ona założona. Inną kwestią, godną poruszenia jest budżet i finanse.

Ile kosztuje landing page?

Prostota i mała ilość elementów zawartych na stronie ma przełożenie na jej cenę. Jest ona niższa niż w przypadku klasycznych stron internetowych. Trudno jednak podać konkretną cenę wykonania. Kwota jest zależna od sposobu wykonania (autorski lub szablon), zakresu prac grafików, copywriterów, programistów i innych prac dodatkowych. Netview Agency może wykonać dla Ciebie taką stronę, a nasze ceny zaczynają się już od 699 złotych.

Prosta strona internetowa dla Ciebie!

Droga do sukcesu wcale nie musi być skomplikowana i zawiła. Zdecyduj się na landing page i szybko dotrzyj do celu!

Spis treści

Wycena

  Imię:

  Adres e-mail:

  Numer telefonu (opcjonalnie):

  Wybierz usługę z której chcesz skorzystać:

  Jaki typ strony chcesz stworzyć?

  Czy posiadasz aktualnie stronę internetową?

  Podaj link aktualnej strony:

  Jakie języki powinna obsługiwać strona?

  Jakie podstrony powinna posiadać nowa strona?

  Czy posiadasz listę stron która przypada Ci wizualnie do gustu?

  Podaj linki do stron, które przypadają Ci wizualnie do gustu:

  Dodatkowe uwagi (opcjonalnie)

  Czy posiadasz aktualnie sklep internetowy?

  Podaj link aktualnego sklepu:

  Jakie języki powinien obsługiwać sklep?

  Jakie podstrony powinien posiadać nowy sklep?

  Ile orientacyjnie planujesz mieć produktów w sklepie?

  Czy posiadasz listę sklepów które przypadają Ci wizualnie do gustu?

  Podaj linki do sklepów, które przypadają Ci wizualnie do gustu:

  Dodatkowe uwagi (opcjonalnie)

  Czy wiesz, że...

  Jesteśmy agencją, która posiada ceny konkurencyjne nawet dla freelancerów?