Pozycjonowanie stron www czy Google Ads

Jesteś w trakcie tworzenia swojej strony internetowej lub jej rebrandingu? Przed Tobą ważna decyzja do podjęcia. Pozycjonowanie stron www czy Google Ads? Co lepsze? Spokojnie. Wiele osób ma ten problem, dlatego przychodzimy z pomocą! W naszym artykule dowiesz się, na czym polega pozycjonowanie i jak prowadzone są kampanie Google Ads. Do dzieła!

Pozycjonowanie stron internetowych co to?

Pozycjonowanie stron internetowych to tak naprawdę walka o najwyższą pozycję w wyszukiwarce poprzez odpowiedni dobór słów kluczowych w publikowanych treściach. W procesie pozycjonowania istotne są algorytmy, które mają ogromny wpływ na ostateczną pozycję strony w sieci wyszukiwań. Jak nakarmić algorytm? Należy publikować kreatywne i oryginalne treści, które w jak największym stopniu odpowiadają potrzebom odbiorców. Ciągłe zmiany w algorytmach wymuszają na twórcach treści modyfikację sposobu pisania tak, aby jak najlepiej je „karmiły”. Pamiętajmy, że pozycjonowanie to długotrwały proces, a pierwsze efekty mogą być widoczne po kilku miesiącach.

Czym jest SEO i SEM?

Zagłębiając się w tematykę pozycjonowania, warto zapoznać się także ze skrótem SEO (ang. Search Engine Optimization) i SEM (Search Engine Marketing).

SEM to wszelkie działania związane z marketingiem w wyszukiwarkach takich jak np. Google, w skład którego wchodzi SEO, czyli działania organiczne związane z pozycjonowaniem i PPC, czyli kampanie sponsorowane np. w Google Ads. Głównym celem jest optymalizacja stron internetowych pod kątem osiągania wysokich pozycji w wyszukiwarce.

Jak pozycjonować stronę samemu?

Pojawia się zatem pytanie: jak wypozycjonować stronę. Otóż w tekście na Twoim blogu czy podstronach powinny pojawiać się słowa, które będą odpowiadały  wyszukiwanym przez Twoich odbiorców frazom. Sprawi to, iż po wpisaniu ich w okno wyszukiwania algorytm połączy treść na stronie z szukanym słowem. Jest to proces wymagający znajomości działania sieci wyszukiwania i algorytmów. Nie jest to łatwe, dlatego warto oddać swoją stronę w ręce specjalistów, którzy dzięki swojemu doświadczeniu przygotują dla Ciebie wartościowe treści.

Kampanie Google Ads, na czym polegają?

Działania płatne związane z siecią wyszukiwań prowadzone są głównie za pomocą panelu Google Ads. Google zarezerwował najwyższe pozycje dla swoich reklamodawców, miejsca te są wyjątkowo atrakcyjne, ponieważ wyświetlają się one odbiorcom jako pierwsze. Zapewne doskonale wiesz, że podczas wyszukiwania dowolnej frazy skupiamy się na wynikach, które pojawiają się najwyżej, mało kto zjeżdża na dół strony, a co dopiero przechodzi  na kolejną kartę. Czy kiedykolwiek przeszedłeś na drugą stronę w wyszukiwarce? Teraz widzisz, jak istotne jest bycie na szczycie.

Pozycjonowanie czy Google Ads, co lepsze?

Na to pytanie niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Oba rozwiązania mają swoje zalety, jak i wady. Pozycjonowanie nie generuje dodatkowych nakładów pieniężnych, jednak wymaga czasu i pierwsze efekty mogą być widoczne po 2-3 miesiącach. Kampanie Google Ads dają widoczne rezultaty dużo szybciej, ale wymagają dodatkowego budżetu na promocję.

Leć z nami w górę!

Pozwól Netview podjąć walkę o najwyższą pozycję w wyszukiwaniach! Umów się na spotkanie online lub wypełnij formularz kontaktowy. Odezwiemy się do Ciebie, przygotujemy audyt SEO Twoich treści i znajdziemy najlepsze rozwiązania.

Zapraszamy również na naszego Facebooka!

Spis treści

Wycena

  Imię:

  Adres e-mail:

  Numer telefonu (opcjonalnie):

  Wybierz usługę z której chcesz skorzystać:

  Jaki typ strony chcesz stworzyć?

  Czy posiadasz aktualnie stronę internetową?

  Podaj link aktualnej strony:

  Jakie języki powinna obsługiwać strona?

  Jakie podstrony powinna posiadać nowa strona?

  Czy posiadasz listę stron która przypada Ci wizualnie do gustu?

  Podaj linki do stron, które przypadają Ci wizualnie do gustu:

  Dodatkowe uwagi (opcjonalnie)

  Czy posiadasz aktualnie sklep internetowy?

  Podaj link aktualnego sklepu:

  Jakie języki powinien obsługiwać sklep?

  Jakie podstrony powinien posiadać nowy sklep?

  Ile orientacyjnie planujesz mieć produktów w sklepie?

  Czy posiadasz listę sklepów które przypadają Ci wizualnie do gustu?

  Podaj linki do sklepów, które przypadają Ci wizualnie do gustu:

  Dodatkowe uwagi (opcjonalnie)

  Korzystamy z ciasteczek

  Używamy plików cookie, aby poprawić twoje doświadczenie w korzystaniu z naszej strony.

  Czy wiesz, że...

  Jesteśmy agencją, która posiada ceny konkurencyjne nawet dla freelancerów?