Sklep internetowy, czyli jak sprzedawać w sieci.

W dzisiejszych czasach sklep internetowy to kluczowy element podczas prowadzenia działalności sprzedażowej. Coraz więcej użytkowników do poszukiwania interesujących ich przedmiotów używa wyszukiwarek internetowych i równie chętnie robią zakupy online. Warto wyjść naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych klientów i rozpocząć sprzedaż w sieci.

Sklep internetowy to must-have dla firm.

Internet zrzesza dziesiątki tysięcy użytkowników, którzy przemierzają sieć w poszukiwaniu interesujących ich dóbr i usług. Właśnie dlatego, firmowa strona internetowa, czy sklep, to coś, na co powinna zdecydować się każda osoba pragnąca rozwijać swój biznes. Konsumenci coraz częściej udają się na zakupy do Internetu, ponieważ oferuje on dostęp do dziesiątek produktów czy usług, bez konieczności opuszczania domu.

Sprzedaż online prężnie się rozwija.

Według danych zawartych w raporcie opublikowanym przez Gemius pt. „E-commerce w Polsce 2020” już 73% Polaków robi zakupy w internecie. Wybuch pandemii z całą pewnością odcisnął piętno na zakupowiczach, którzy w trosce o zdrowie swoje i swoich bliskich postanowili kupować online. Oczywiście w czasach postpandemicznych biznes w sieci będzie miał się równie dobrze, co teraz, a może nawet lepiej. Sklepów internetowych pojawia się coraz więcej i stale zyskują one na popularności. Dlaczego?

Zalety sklepu internetowego.

 • Mały budżet nie jest przeszkodą.
  Wielu osobom błędnie wydaje się, że wystartowanie ze sprzedażą w sieci wiąże się z dużymi wydatkami początkowymi. Warto zaznaczyć, że nie musisz płacić pensji personelowi sklepu, płacić za wynajem lokalu i jego utrzymanie. Dodatkowo, założenie własnego sklepu internetowego to działalność nierejestrowana, a więc możesz rozpocząć sprzedaż bez płacenia składek ZUS.
 • Dostęp do milionów klientów w całym rejonie, kraju, czy na świecie.
  Sklep stacjonarny służy tylko osobom, które mogą do niego fizycznie dotrzeć. Natomiast sklep internetowy zwalnia Cię z wszystkich ograniczeń lokalizacyjnych. Twoi klienci mogą dokonywać zakupów niemal z każdego zakątka świata, a nabyte przez nich produkty dostarczą im kurierzy.
 • Sprzedawaj stacjonarnie i zdalnie jednocześnie.
  Niektórzy klienci preferują zakupy stacjonarne, w firmowym punkcie sprzedaży. Inni natomiast wolą e-shopping. Dla zmaksymalizowania sprzedaży warto rozważyć prowadzenie sprzedaży na dwa sposoby. W ten sposób dotrzesz do zwolenników tradycyjnych zakupów, jak i tych, którzy wolą kupować online.
 • Sprzedawaj 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu.
  W przeciwieństwie do człowieka sklep internetowy nie potrzebuje odpoczynku i pracuje bez przerwy. Nieustanne działanie sklepu internetowego to szansa na pozyskiwanie dużej ilości zleceń. Potencjalni klienci będą mogli robić zakupy na Twojej stronie o dowolnej porze, a dzięki urządzeniom mobilnym, w jakimkolwiek miejscu.

Jak działa sklep internetowy?

Sklep internetowy może przybierać bardzo rozmaite formy. Wszystko zależy od skali działań, zasięgu terytorialnego, reklamy, sprzedawanych produktów. Jednak niezależnie od jego sposobu i formy działania, istnieje kilka elementów niezbędnych do funkcjonowania sklepu internetowego.

 • Domena
  To internetowy adres Twojego sklepu. Domena często składa się z nazwy firmy lub jej skrótu. Warto zadbać, aby domena była unikalna, gdyż jest ona ścieżką, która prowadzi klienta do Twojego sklepu. A jak wszyscy dobrze wiemy, konkurencja jest ogromna.
 • Silnik sklepu.
  Nasza agencja korzysta z silników takich jak WooCommerce, czy Magento. WooCommerce to wybór idealny dla małych i średnich sklepów. Natomiast Magento dobrze sprawdzi się przy bardziej skomplikowanych strukturach, kiedy sklep posiada szeroki asortyment. Jeśli Twój sklep wyróżnia się specyfiką działania i żaden z wymienionych silników nie spełni Twoich oczekiwań, przygotujemy dla Ciebie dedykowane rozwiązanie.
 • Produkty.
  Oczywiście musisz mieć czym handlować, i co równie ważne, musisz mieć gdzie magazynować te produkty. Jeśli prowadzisz również sprzedaż stacjonarną, magazyn sklepowy będzie bardzo pomocny. Jeśli chcesz działać tylko w internecie, na początku wystarczający może być mały przydomowy magazyn lub po prostu wydzielona przestrzeń w Twoim domu. Jednak wraz z rozwojem biznesu i zwiększeniem sprzedaży, powinieneś zacząć zastanawiać się nad większą przestrzenią magazynową.
 • Osoba obsługująca sklep.
  Początkowo, kiedy ruch na stronie nie jest zbyt wielki, prowadzeniem sklepu może zająć się sam właściciel. Wraz ze wzrostem zainteresowania klientów i popularności Twojego sklepu możesz pomyśleć o zatrudnieniu kolejnych pracowników.
 • Systemy płatności.
  Obecnie rynek dużo rozwiązań w kwestii szybkich płatności elektronicznych. Warto dokładnie zapoznać się z dostępnymi opcjami i zdecydować się na tę najkorzystniejszą dla Ciebie i twoich klientów.
 • Wysyłka przedmiotów.
  Na rynku funkcjonuje wiele firm kurierskich, gotowych zawrzeć z Tobą współpracę.

 

Jak sprzedawać w internecie?

Sklep www to pierwszy krok, który musisz wykonać, aby zaistnieć w sieci. Aby rozkręcić internetowy biznes i wypromować swoją firmę, powinieneś zainwestować w marketing. Działania takie jak pozycjonowanie, kampanie Google, reklamy na Facebooku, czy prowadzenie mediów społecznościowych mogą znacząco podbić wyniki Twojej sprzedaży.

Przekonaj się sam!
Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

 

 

Spis treści

Wycena

  Imię:

  Adres e-mail:

  Numer telefonu (opcjonalnie):

  Wybierz usługę z której chcesz skorzystać:

  Jaki typ strony chcesz stworzyć?

  Czy posiadasz aktualnie stronę internetową?

  Podaj link aktualnej strony:

  Jakie języki powinna obsługiwać strona?

  Jakie podstrony powinna posiadać nowa strona?

  Czy posiadasz listę stron która przypada Ci wizualnie do gustu?

  Podaj linki do stron, które przypadają Ci wizualnie do gustu:

  Dodatkowe uwagi (opcjonalnie)

  Czy posiadasz aktualnie sklep internetowy?

  Podaj link aktualnego sklepu:

  Jakie języki powinien obsługiwać sklep?

  Jakie podstrony powinien posiadać nowy sklep?

  Ile orientacyjnie planujesz mieć produktów w sklepie?

  Czy posiadasz listę sklepów które przypadają Ci wizualnie do gustu?

  Podaj linki do sklepów, które przypadają Ci wizualnie do gustu:

  Dodatkowe uwagi (opcjonalnie)

  Czy wiesz, że...

  Jesteśmy agencją, która posiada ceny konkurencyjne nawet dla freelancerów?